Tábory

Detektivové aneb pražské dobrodružství Sherlocka Holmese

Galerie | Datum konání: 27.7.2018 - 10.8.2018

Milí přátelé, kolegové i kolegyně a všichni zastánci spravedlnosti,

jak jistě všichni dobře víte, s doktorem Watsonem jsme za posledních několik let projezdili křížem krážem nejenom Evropu ale i kus světa a poznali tak nepoznané. Společně jsme rozřešili i ty nejdelikátnější, nejzapeklitější a nejzávažnější zločiny, za které jsme poslali již nemálo lumpů zaslouženě do cel. Mnohdy se zdá, že případy ani nemají žádné řešení, a přesto se nám záhadu vždy podařilo rozřešit. A to díky metodám, které jsem poznal a od vás všech se naučil na svých cestách, přestože mezi sebou si své metody chráníte a nesdílíte.

Dlouho jsem o celé věci přemýšlel… A konečně jsem se rozhodl, že letos, roku 1918, uspořádám Nejvyšší sněm detektivů. Cítím se povinen zorganizovat shromáždění, jehož cílem bude se navzájem podělit o znalosti, které nám nová doba nabízí a které si sami mezi sebou navzájem tak zarputile tajíme. Proč by se někde mělo využívat daktyloskopie, tedy rozlišování otisků prstů, k usvědčování pravých zločinců a jinde se spoléhá mnohdy jen na nepřímé důkazy? A proč je antropometrie známá jen některým mým kolegům a kolegyním a jiným ne? A tak to je i s mnohými dalšími metodami, se kterými jsem se seznámil po světě. Musíte, milí detektivové, vyjít s vašimi metodami na světlo a poskytnout je svým kolegům, kteří je ještě neznají. Ano, je to nutné – je to nutné, aby bylo všude spravedlnosti učiněno zadost!

Chci tedy vám, všem detektivům, četníkům, policistům a policistkám, jak těm nejlepším a nejváženějším, tak i těm z nejzapadlejších koutů světa, nabídnout účast na tomto Nejvyšším sněmu detektivů. Zváni jste všichni, ze všech zemí světa. Přijeďte z celé Francie, z Anglie, ba i vy, Američané. Nepochybně vítám i veškeré svěřence světaznalých detektivů – kadety i mladé četnice – neboť právě vy se jednoho dne jistě také stanete zdatnými vyšetřovateli. Nu, konec konců jsou zváni všichni, kdo se živí vyšetřováním a komu je naše detektivní řemeslo blízké.

Přijeďte za mnou do Londýna, milí přátelé, a společně vyjdeme s jednotlivým vašimi metodami, na které jste po právu hrdí, na světlo světa a ukážeme je zbytku detektivního společenství. Ukážeme je všem detektivům, kteří budou mít zájem o to, aby vyšetřovali podle nejmodernějších světových metod, které vždy spolehlivě ušetří práci a ještě jasně ukáží na viníka.

Sejdeme se v pátek, 27. dne měsíce července, roku letošního, to jest roku 1918, ve 13 hodin a 30 minut před budovou Scotland Yardu v samém srdci Londýna.

 

Těší se na vás

Sherlock Holmes


Legenda krále Artuše a rytířů kulatého stolu

Galerie | Datum konání: 14.7.2017 - 28.7.2017

Je slyšet řinčení zbroje, cválání koní i mužské hlasy. V dálce se pod mlhou rýsují obrysy tajemného hradu Kamelotu. Všude vládne v posledních dnech napjatá atmosféra… Ano, jsme součástí temného a bájemi opředeného středověkého příběhu. Mezi lidmi se šušká, že se opět našel právoplatný dědic našeho trůnu a že prý co nevidět bude korunovace.

Ale je to opravdu možné? Vždyť to je jen malý kluk, to nemůže být budoucí panovník! Jedni říkají, že malý Artuš je nalezený syn starého krále, jiní jim nevěří a čekají na opravdový důkaz, který jim může poskytnout pouze bájný meč Exkalibr. Ale kde by se ten meč mohl najednou vzít?

Pokud tedy Artuš opravdu je právoplatný dědic, může se zase stará dobrá Anglie těšit na to, až vladař doroste do panovnického věku a ujme se vlády. Je nutné opět sjednotit rytíře a posílit tak pozici Anglie mezi ostatními státy… Nebezpečí však nečíhá jen venku, mezi nepřátelskými vojsky, ale i uvnitř, mezi nejbližšími, nejstatečnějšími a nejvěrnějšími přáteli… Budeme na to připraveni?

A co má s celou touto naší situací společného druid Merlin, o kterém nikdo tak dlouho neslyšel?

To vše a mnohem více se dozvíme na táboře...

 

 


Space Odyssey 2116

Galerie | Datum konání: 1.7.2016 - 15.7.2016

Ztraceni v temnotách vesmíru - Space Odyssey 2116

Píše se rok 2116. Země za poslední století prošla divokými změnami. Globální oteplování, nedostatek potravin, lokální a hybridní celosvětové konflikty dostaly pozemskou civilizaci do nelehké situace, která se musí neodkladně řešit, jinak hrozí definitivní konec lidstva. Dobrou zprávou je, že jsme již schopni cestovat z planety na planetu, alespoň v rámci galaxie, tedy spíše k nejbližším hvězdám. Také již víme, že ve vesmíru nejsme sami, neznámé civilizace však pro náš problém nenabízí řešení. Jsou daleko vyspělejší, cestují z obrovských dálek, objevují se sporadicky a s lidstvem téměř nekomunikují. Problémem největším stále zůstává nedostatek energetických zdrojů.

Země je energeticky dávno vyčerpaná a skupiny těžařů lítají po celé galaxii těžit nová paliva... Na jedné takové lodi jsme se ocitli i my.

Naše loď se vydává na planetu Utopia na druhém konci galaxie, těžit vysoce efektivní palivo. Mise je z těch náročnějších, ovšem pokud proběhne hladce, slibuje těžařům vysoké výnosy...

Na planetě Utopia byla již dřív pokročilá civilizace, byla to jedna z planet, kterou před cca 50 lety osídlilo lidstvo a pokusilo se "začít od znova". Říkali si Fteroni. Tato civilizace se však postupně odmlčela a snad i zcela zmizela... Utopia je na opačném konci galaxie a kontakt s ní je opravdu výjimečný, asi jako nutela.

Raketa startuje 1. července 2116 v 14:00 z Vítkovického kosmodromu.

 


Pravěk aneb jak to tenkrát opravdu nebylo

Galerie | Datum konání: 14.8.2015 - 28.8.2015

DSC-0848Tento rok jsme vydali, my vedoucí, spolu s šestašedesáti dětmi, do pravěku. Do doby kdy se naši předkové usazovali na nových neprobádaných územích, doposavad obývaných pouze skřítky, čarodějnicemi, bazilišky či jinými bytostmi lesa. Do doby, kdy jediným pořádným vynálezem byla myšlenka, že by se tedy něco vynaleznout mohlo… A nebylo to vždy snadné…

Šest kmenů bylo na svém území napadeno Troglodyty. Vyspělým, neznámým národem jehož útok byl zdrcující a jejich zbraně smrtící. Přeživší z našich šesti kmenů byli nuceni ustoupit ze svého území a usadit se v horách, v místě sice dobře bránitelném - bylo obklopeno bažinou, ale pro takový počet lidí zcela nevyhovujícím. Zvěře bylo málo a pokud byla, šlo o člověku nebezpečné tvory, úrodné půdy bylo poskrovnu..., ale to vůbec nejhorší bylo, že naše kmeny byly odpradávna znesvářeny!

Kmeny se dlouho nemohly dohodnout, jak nastalou situaci řešit a docházelo i k malým půtkám a boji o moc. Až se jednoho dne, v jednom z kmenů, narodila Ronja a v jiném poprvé spatřil světlo světa chlapec Org. Ano, jak správně tušíte, byla to láska těchto dvou, která dala počáteční impulz k tomu, aby se kmeny spojily. Ovšem ani to nestačilo k poražení Troglodytů. Pomohly až záhadné kameny se znaky, na které jsme naráželi při cestách bažinou. Do poslední chvíle se nevědělo, co kameny značí. Jen starý šaman, při svých rozmluvách s duchy, kteří toho moc neprozradili a nad vzniklou situací se skvěle bavili, napomáhal, když z nich tahal informace.

Poslední krok nakonec udělali sami pralidé. Probíhala právě poslední bitva, Troglodyti vycítili příležitost a již se chystali zasadit poslední ránu... Když tu se spojili nejbystřejší z kmenů a po usilovném přemýšlení se jim podařilo rozluštit poselství kamenů. Nemeškali a ze svatyně, která byla vystavena k důstojnému uložení kamenů, vyběhli vstříc svým druhům, aby jim poselství předali. Všech šest kmenů vyslechlo jejich řeč a uposlechlo rady kamenů. Lesem zazněl pokřik našich lidí, kteří se vrhli jako jeden na Troglodyty, dobyli cenné vítězství a mohli se vrátit na svá stará území. Teď už ale jako jeden kmen...


Na dvoře císaře Rudolfa II. aneb jak to tenkrát skutečně bylo

Galerie | Datum konání: 25.7.2014 - 8.8.2014

IMG-4032Jede král, jde král...zní celou Prahou. Rudolf II. má být v nejbližší době korunován římským císařem a pro tuto událost si nemohl zvolit lépe. Pražané jsou nadšení a chystají město na tuto jedinečnou událost. Vše musí být do detailu připraveno, a proto na přípravy dohlíží sám nejvyšší komoří Lang v úzké spolupráci se znalcem českých poměrů Tadeášem Hájkem z Hájku. Na tuto velkolepou událost jsou pozváni největší osobnosti té doby, namátkou filosof René Descartes, věhlasný lékař Jan Jesenius, mistři alchymistického řemesla Hugo Žháves a Magistr Kelly a mnozí další. Ale vše není tak idylické, jak by se na první pohled mohlo zdát. Doba je napjatá a Turci jsou před Vídní. Maršál Rusworm sestavuje v Praze tou dobou velké vojsko, které snad s boží pomocí Turky porazí. Na Starém Městě dokončuje Rabi Löw svůj nejdůmyslnější vynález - Golema. Rád by ho předvedl Rudolfovi II ještě před korunovací. Audienci u Rudolfa II si v těchto dnech může dovolit málokdo, ale Rabi je přijat a Rudolf je z Golema nadšen. Do korunovace zbývá 10 dní a příběh se nám začne zamotávat. Šém, magický předmět oživující Golema se ztratil (nebo byl ukraden?), a aby toho nebylo málo přes veškerá bezpečnostní opatření zmizely, co zmizely, byly ukradeny korunovační klenoty! Tohle se Rudolf II. nesmí dozvědět, a tak Lang s Tadeášem dělají vše proto, aby se Rudolfovi tato informace nedonesla a zároveň rozjíždějí spolu se zástupci pražských čtvrtí pátrání, které MUSÍ (jiná varianta neexistuje) skončit úspěchem. Otázek je několik - je zde někdo, kdo disponuje ohromnou Golemovou silou, nebo se šém skutečně "pouze" ztratil? Korunovační klenoty byly ukradeny zloději za účelem obohacení se, nebo je za tím něco většího, třeba spiknutí? Usiluje někdo Rudolfovi II. o život?


Faraónova kletba

Galerie | Datum konání: 19.7.2013 - 2.8.2013

IMG-6981-0109201318393831643Kdysi mocná říše Egyptská se nachází téměř na pokraji zkázy. Faraon Ankh-Seth I., který zavraždil svého otce a rodného bratra Ankh-Hora vykázal se zbytkem rodiny do vyhnanství, znovu zvedl již tak vysoké daně. Lidé odevzdávají již téměř vše, co mají a kdo nic nemá stává se otrokem na stavbě nejvelkolepější hrobky, kterou kdy oko člověka spatřilo. Avšak ten, kdo jednou na stavbě začal nikdy se živý nevrátil. Jednoho dne dojde však i na mocného faraóna - před podpisem dalšího zvýšení daní a naslouchání nářku lidu egyptského ho trefí šlak. Pohřeb se odbude narychlo a rozhněvaní bohové sešlou na hrobku a přilehlé město písečnou bouři, která pohřbí nejen Ankh-Setha ale i všechny, kdo věděli, kde tato krví a slzami zaplacená hrobka leží. 

Po této události se zbytky kněžích rozhodnou vyhledat faraonova bratra Ankh-Hora, aby se pokusil zachránit to co z kdysi mocné říše zbylo a navrátil jí její bývalou slávu. Ankh-Hor je nalezen za hranicí horního Egypta a po zprávách z domova se rozhodne okamžitě jednat. Vrací se do hlavního města říše Hamrónu a s pomocí bohů se snaží křivdy svého bratra napravit.


Chicago police versus Mafie

Galerie | Datum konání: 20.7.2012 - 3.8.2012

Tabor2012-144Do města Chicago, které je prorostlé zločninem (místní mafie), se sjíždějí policejní špičky z celého světa, aby pomohly dopadnout hlavního mafiánského bosse a zločinu ve městě učinily přítrž. Tyto věhlasné persóny se stávají vedoucími policejních oddílů jednotlivých okrsků města a jejich úkolem je rozkrýt mafiánskou strukturu a zatknout hlavního bosse.

VIDEO:


Po stopách pirátského deníku

Galerie | Datum konání: 29.7.2011 - 12.8.2011

IMG-5000Přístavním městem Porto Hamro se rozletěla zpráva, že byl objeven deník obávaného kapitána Chuana Perveréze. Tento pirát, korzár, loupežník sice vypustil duši, ale jeho ohromný poklad, který po léta rozšiřoval nevybíravými způsoby se nikdy nenašel. Nyní však svitla naděje, že stránky deníku vydají své tajemství. 6 kapitánů rychlých fregat najímá posádky a vyráží po stopách krvavého kapitána a jeho kumpánů. Budou se muset vypořádat nejen s nástrahami, které jim připravil sám Perveréz, ale také s přírodními živly, kterým jsou mnohdy vydáni napospas.


Římská říše

Galerie | Datum konání: 30.7.2010 - 13.8.2010

tabor2010-344Roku 2010 (30.7.-13.8.2010) jsme se vrátili v čase o 2200 let zpět a to do období Římské říše. Do časů mocných císařů, hrdiných legií, bojů s barbarskými kmeny, období rozkvětu sochařství, architektury a vědy. Prvním úkolem bylo postavit silné opevnění, které udrží nepřátele před branami Říma. V rámci této stavby vznikly také řemeslné osady, kde si naši malí obyvatelé Říma vyzkoušeli práci na hrnčířském kruhu, odlévání cínových mincí, kovářské práce, stavbu pece pro vypalování výrobků z hlíny nebo na pečení chleba, tvorbu měděných šperků a jiné. Poté nastaly pro Řím kruté časy a tak se každý svobodný občan musel stát součástí legie. A protože římané v boji vynikali, brzy přešli z obrany do útoku a krok za krokem si podmaňovali nová a nová území. Po těchto válečných úspěších byly legie v Římě oceněny samotným císařem a na jejich počest se konaly velkolepé slavnosti.


Commandos - Camp Old Hammer

Galerie | Datum konání: 31.7.2009 - 14.8.2009

tabor2009-018Tábor se v roce 2009 konal ve dnech mezi 31.7. až 14.8. Celotáborová hra byla nazvána Commandos – Camp Old Hammer.

Intro: Nejelitnější vojáci z celého světa byli převeleni do horského státu Beskydystánu, aby zde prodělali intenzivní čtrnáctidenní výcvik a následně dopadli nejhledanějšího světového teroristu. 

Herní systém: Celá hra byla rozdělena do půldenních či několikahrových tematických bloků, každý den se tedy kadeti věnovali výcviku jedné či několika dovedností, resp. oblasti znalostí. Bloky, kterými během výcviku kadeti prošli:

 • Fyzická a sportovní příprava
 • Navigace v terénu
 • Špionáž
 • Pohyb v přírodě
 • Kurz přežití
 • Bojová příprava
 • Noční výsadek
 • Maskování a přežití na nepřátelském území
 • Vyšetřování a kriminalistika
 • Zábava
 • Výtvarný blok
 • Zdravotnický výcvik
 • A mnohé další

Vytvořil Ondřej Vašíček
Přihlásit